Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej
IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
„Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka” EDYCJA KASZUBSKA

W dniu 16.01.2018r. zebrała się Komisja Konkursowa IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka” EDYCJA KASZUBSKA.

W skład Komisji weszli:

Przewodniczący:
Krzysztof Zieliński - absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (dyplom w pracowni profesora Adama Smolany). Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, USA, Francji, Norwegii, Austrii, Hiszpanii, Holandii i Szwecji. Pracuje w drewnie, łącząc je z kamieniem i metalem. Inspiracje odnajduje głównie w dawnej sztuce ludowej oraz rzeźbie starożytnego Egiptu. Krzysztof Zieliński jest również czterokrotnym laureatem międzynarodowego festiwalu satyrycznego Satyrykon w Legnicy. Uczestnik Festiwalu Kultury Polskiej w Bretanii. Autor rzeźb – nagród dla laureatów Festiwalu Filmowego „Feliniada”.
Członkowie:
Elżbieta Lasocka – fundator i wiceprezes Fundacji Żyj z pasją. Od zawsze związana z pracą na rzecz dzieci i młodzieży – pomysłodawczyni i realizatorka wielu programów rozwijających talenty młodych ludzi.
Dorota Suchecka – absolwentka SN w Warszawie, kierunek plastyka - dyplom "Projektowanie graficzne". Od 1993 r. czynny nauczyciel i opiekun Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 264 w Warszawie oraz instruktor w Ognisku Pracy Pozaszkolnej przy SP 264, gdzie prowadzi zajęcia z uzdolnioną i twórczą młodzieżą.
Karolina Ładyżyńska-Skrzypek – ukończyła studia magisterskie na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW, studia podyplomowe “Florystyka – Sztuka Układania Kwiatów”. Posiada tytuł Mistrza Florystyki, uprawnienia Międzynarodowego Sędziego Sztuki Florystycznej FLORINT, kurs pedagogiczny nauczyciela praktycznej nauki zawodu. Wieloletnie doświadczenie w pracy, w tym prowadzenie warsztatów dla młodzieży i dorosłych (m.in. Wielkanoc, Boże Narodzenie).

Na konkurs wpłynęło ogółem – 354 prace.

W kategorii wiekowej 7-11 lat  - 216 prac
W kategorii wiekowej 12-16 lat – 138 prac.

Uwagi komisji:

3 prace nie dotrzymały wymogów dotyczących wymiarów prac.

Komisja Konkursowa wyłoniła następujących laureatów i wyróżnionych:

Kategoria wiekowa 7-11 lat:

I miejsce: Zuzanna Gajewska, 11 lat, opiekun: Anna Nowakowska
II miejsce: Gabriela Kalinowska, 8 lat, opiekun: Urszula Madej
III miejsce: Tadeusz Jaskulski, 7 lat, opiekun: Jerzy Kopras

Wyróżnienia:

Magdalena Borowiec, 11 lat, opiekun: Maria Śliczniak
Pola Pułkowska, 9 lat, opiekun: Hanna Czerwińska
Gabriela Gołębiewska, 7 lat, opiekun: Agata Pędzich

Kategoria wiekowa 12- 16 lat

I miejsce Oliwia Sarbinowska, 12 lat, opiekun Jerzy Kopras
II miejsce: Julia Jemielita, 16 lat, opiekun Małgorzata Przewłocka
III miejsce: Wiktoria Biernacka, opiekun Dorota Sławińska

Wyróżnienia:

Weronika Tomaśko, 16 lat, opiekun Ewa Gach
Julia Gołębiewska, 12 lat, opiekun Elżbieta Sorkowska
Michaela Sigmańska, 16 lat, opiekun Roman Szyszka

Komisja postanowiła przyznać wyróżnienia specjalne:

Natalia Nowotny, lat 13
Matylda Gruszczyńska, 11 lat, opiekun Danuta Znyk
Anna Wikiera, 8 lat, opiekun Danuta Znyk

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla Laureatów i Wyróżnionych odbędzie się podczas Gali "Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka" w dniu 22.01.2018 roku w Urzędzie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.
Zwycięzcom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do Warszawy !!

Oto nagrodzone prace