Wyniki konkursu bądź EKO

Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej
XI edycji konkursu plastycznego „Bądź EKO na Bielanach”,
pod hasłem: „Moje drzewo na Bielanach”.

W dniu 20.05.2024 r. w siedzibie Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy zebrała się Komisja Konkursowa XI edycji konkursu plastycznego „Bądź EKO na Bielanach”, pod hasłem: „Moje drzewo na Bielanach”, organizowanego przez Dzielnicę Bielany m.st. Warszawy oraz Fundację Żyj z Pasją.

W skład Komisji weszli:

Przewodnicząca:
Duśka Markowska Resich - reżyser teatralny, filmowy, dziennikarka, fotograf. Twórca filmów dokumentalnych, spektakli teatralnych i operowych. Absolwentka reżyserii teatralnej i realizacji telewizyjnej Uniwersytet Paris VIII Członek Stowarzyszenia Fotografów Francuskich.
Juror na licznych Festiwalach Filmowych, m.in. Juror 25 edycji OPFA - Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Wojskowych w Sieradzu, Festiwalu Filmów Ekologicznych w Żywcu, Art Festival Istanbul etc. Autorka i reżyser cyklu filmów dokumentalnych „Stop – temat dla ekologa” realizowanych dla Publicystyki TVP I Pr.
Za film „Rajd Kormoran” otrzymała w 2000 roku Nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich tzw. „Polskiego Pulitzera”.
Za film „Tydzień z dobrym klimatem” otrzymała nagrodę Best Life - Bruksela 2019 -  za najlepszy europejski  film ekologiczny.
Członkowie:
Anna Piasecka-Bulwan – naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.
Karolina Ładyżyńska-Skrzypek - mistrzyni florystyki, freelancerka, właścicielka pracowni florystycznej Green Sense w Warszawie; sędzia florystyczny Florint, przewodnicząca komisji egzaminacyjnej w Izbie Rzemieślniczej Mazowsza, Kurpi i Podlasia. Członek Komitetu Technicznego Florint (International Florist Organisation). Ekspert w dziedzinie florystyki podczas międzynarodowych konkursów EuroSkills i WorldSkills. Od wielu lat uczestniczy w krajowych i zagranicznych eventach, pokazach i konkursach florystycznych. Jest członkinią Stowarzyszenia Florystów Polskich, regularnie wspierając Stowarzyszenie jako florysta i jako sędzia podczas regionalnych i krajowych Mistrzostw Polski we Florystyce.
Dorota Suchecka – absolwentka SN w Warszawie, kierunek plastyka - dyplom "Projektowanie graficzne". Od 1993 r. czynny nauczyciel i opiekun Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 264 w Warszawie oraz instruktor w Ognisku Pracy Pozaszkolnej przy SP 264, gdzie prowadzi zajęcia z uzdolnioną i twórczą młodzieżą. Członek Rady Programowej Fundacji Żyj z pasją.
Elżbieta Lasocka – fundator i wiceprezes Fundacji Żyj z pasją. Od zawsze związana z pracą na rzecz dzieci i młodzieży – pomysłodawczyni i realizatorka wielu programów rozwijających talenty młodych ludzi, w tym ogólnopolskich konkursów plastycznych. Sekretarz Komisji Konkursowej.

Na konkurs wpłynęło ogółem 141 prac.
W kategorii wiekowej 6-9 lat:     49       prac
W kategorii wiekowej 10-12 lat:     41     prac
W kategorii wiekowej 13-16 lat:    27     prac.

Jury odrzuciło ze względów formalnych 24 prace (nie spełniały wymogów regulaminu).
Kategoria wiekowa 6-9 lat:

Laureaci

• Leszek Boruc, 9 lat, MDK im. Marii Gwizdak, opiekun artystyczny – p. Andrzej Ziomek

• Maja Matysiak, 7 lat, MDK im. Marii Gwizdak, opiekun artystyczny – p. Andrzej Ziomek,

• Bartosz Siemion, 8 lat, SP 369, opiekun artystyczny – p. Gabriela Bieniek-Kowalczyk

Wyróżnienia

• Krystyna Zajączkowska, 8 lat, MDK im. Marii Gwizdak, opiekun artystyczny – p. Andrzej Ziomek

• Nila Ziomek, 8 lat, MDK im. Marii Gwizdak, opiekun artystyczny – p. Andrzej Ziomek

• Zuzanna Markowska, 9 lat

• Maja Kalużna, 6l, Przedszkole 49, opiekun artystyczny p. Jolanta Świątkowska

Kategoria wiekowa 10-12 lat:
Laureaci:

• Liliana Segit, 10 Lat, Mdk "Bielany", opiekun artystyczny p.        Joanna Boldin

• Kamila Mrazek, 12 Lat

• Zofia Hofman, 10 Lat, Mdk Im. Marii Gwizdak, opiekun artystyczny – P. Andrzej Ziomek,

Wyróżnienia

• Kairavi Bandopadhyay, 11 lat, MDK im. Marii Gwizdak, opiekun artystyczny p. Andrzej Ziomek

• Liwia Rudzińska, 12 lat, SP 209

• Liliana Skrocka, 12 lat, MDK im. Marii Gwizdak, opiekun artystyczny – p. Andrzej Ziomek,

Kategoria wiekowa 13-16 lat:
Laureaci:

• Artur Łoś, 13 Lat,

• Julianna Pulikowska, 14 Lat, Sp 293          Mariusz Seń

• Adrian Płociński, 13 Lat, Sp 293     Mariusz Seń

Wyróżnienia:

• Lilianna Krawczyk, 13 Lat, Mdk Im. Marii Gwizdak, Opiekun Artystyczny – P. Andrzej Ziomek,

• Mikela Fundichely-Rychta, 13 Lat, Sp Nr  369

Jury podkreśliło, iż mimo trudnego tematu uczestnicy wykazali się kreatywnością i różnorodnością interpretacji.
Jury zwraca się z apelem do opiekunów prac o przestrzeganie regulaminu konkursu.

Jury docenia wkład, zaangażowanie opiekunów artystycznych laureatów i wyróżnionych.

Nagrodą dla laureatów będzie pobyt na „Wakacjach z pasją”, organizowanych przez Fundację Żyj z pasją w dniach 30 czerwca -13 lipca 2024 r. w Zakopanem.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 9 czerwca. O szczegółach będziemy informować mailowo.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Poniżej prezntujemy nagrodzone prace: