Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Szukaj

Dokumenty Fundacji

Poniżej możesz pobrać najważniejsze dokumenty związane z fundacją:
 

Konkurs Co w trawie piszczy - Bądź EKO na Bielanach

plakat W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną związaną z pandemią koronawirusa i wynikającymi z niej restrykcjami, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, wprowadzamy następujące zmiany w przebiegu tegorocznej edycji konkursu plastycznego: „Co w trawie piszczy? – życie miejskiej łąki”:

  • przedłużamy terminu składania prac konkursowych do 31 lipca 2020 r.
  • prace należy składać w Urzędzie Dzielnicy Bielany ul. S. Żeromskiego 29 (Wydział Ochrony Środowiska, pok. 293) od 15 czerwca 2020 r. po uprzednim kontakcie telefonicznym: tel. 22 325 43 78 w godz. 8.00-16.00
  • termin rozstrzygnięcia konkursu: do 30 września 2020 r. W przypadku wcześniejszego rozstrzygnięcia konkursu uczestnicy zostaną o tym poinformowani drogą mailową. 
  • zgodnie z zapowiedziami Ministra Zdrowia zorganizowane wyjazdy wakacyjne dla dzieci w roku 2020 nie będą mogły być realizowane. Tym samym musimy zmienić nagrodę główną w konkursie, jaką był wyjazd do Zakopanego. Dziewięciu laureatów konkursu otrzyma unikatową, artystyczną statuetkę – rzeźbę oraz nagrody-niespodzianki. Przewidujemy także wyróżnienia.
  • wręczenie nagród planujemy zorganizować do 10 grudnia 2020 r. w formie zależnej od sytuacji epidemiologicznej.
Decyzją Organizatora Konkursu zmianie uległ Regulamin Konkursu. Aktualna wersja Regulaminu, obowiązująca od dnia 30 kwietnia 2020 r. dostępna jest poniżej (w załączeniu):

---

Przypomnijmy:

Jak co roku zapraszamy uczniów szkół bielańskich w wieku 6-16 lat oraz dzieci i młodzież uczestniczące w zajęciach artystycznych w bielańskich domach kultury, w bibliotekach, w placówkach wychowania pozaszkolnego itp. do wzięcia udziału w VII już edycji dzielnicowego konkursu plastycznego „Bądź EKO na Bielanach”. Celem naszego konkursu jest rozwijanie wrażliwości artystycznej i przyrodniczej dzieci i młodzieży.

Tym razem chcemy zwrócić szczególną uwagę na potrzebę ochrony bioróżnorodności w miastach – m.in. na przykładzie tworzenia i utrzymywania zbiorowisk łąkowych. Konkurs ma na celu propagowanie wiedzy o zaletach łąk – naturalnych schronisk dla wielu pożytecznych owadów (np. trzmieli czy pszczół), motyli, ptaków, małych ssaków, gadów i płazów żyjących w mieście. Kwitnące wyspy zieleni wzbogacają miejski ekosystem, oczyszczają powietrze i glebę, magazynują wilgoć i upiększają miejski krajobraz.


Do pobrania

Sponsorzy i partnerzy