Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Szukaj

Dokumenty Fundacji

Poniżej możesz pobrać najważniejsze dokumenty związane z fundacją:
 

Szlifowanie talentów

Szlifowanie talentów to oferta skierowana do artystycznych i otwartych dusz: wypoczynek umiejętnie połączony z rozwojem talentów młodzieży z gimnazjów i szkół średnich, zainteresowanej pogłębianiem własnych pasji i umiejętności m.in.: dziennikarskich, aktorskich i językowych. Warsztaty, happeningi, zajęcia
prowadzone są przez uznane autorytety.

Termin: 3 - 16 lipca 2016 r.
Miejsce: Zakopane, Pensjonat API
AdresPensjonaty API 1 i 3, ul. Pardałówka 9, 34-500 Zakopane

Ośrodek jest laureatem Małopolskiego Asa Turystycznego. Sprawdzony przez organizatorów Wakacji z Pasją zapewnia piękne otoczenie, domową atmosferę, smaczną kuchnię i miłą obsługę. Pensjonat oferuje miejsca w pokojach 3, 4 osobowych z łazienkami. Pensjonat oferuje świeże, smaczne i pełnowartościowe posiłki, w tym potrawy regionalne. 
W sąsiedztwie obiektów API 1 i API 3 zlokalizowane jest pełnowymiarowe boisko sportowe API Sport Arena. Boisko posiada sztuczną nawierzchnię oraz oświetlenie dzięki czemu można korzystać z niego przez cały rok i bez względu na porę dnia. Wyposażone jest również w trybunę o wymiarach 70 X 60 metrów, która pomieści około 200 osób.

PROGRAM
WAKACJE Z PASJĄ - SZLIFOWANIE TALENTÓW 2016   

  • warsztaty aktorskie; prowadzenie Halina Rowicka, Krzysztof Kalczyński. Halina Rowicka jest aktorką filmową, teatralną, telewizyjną. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Aktorka Teatru Narodowego, Nowego i Ochoty. Jedne z jej słynniejszych ról to Ewa Talar, żona Andrzeja w serialu Dom oraz postaci księżniczek w cyklu barokowych baśni Bajki pana Perrault w Teatrze Telewizji. Krzysztof Kalczyński aktor teatralny i telewizyjny, w młodości muzyk Teatru Narodowego. W 1961 ukończył studia na wydziale reżyserii muzycznej w PWSM w Warszawie. Jest także absolwentem krakowskiej PWST. Grał w gdańskim teatrze Wybrzeże oraz w Warszawie w Teatrze Klasycznym, Studio, Narodowym oraz Nowym).
Podczas zajęć teatralnych dowiemy się jak pracować z własnym ciałem, głosem, emocjami i wyobraźnią. Będą gry i zabawy teatralne, rozgrzewki fizyczno-wokalne, ćwiczenia z emisji głosu.
 
  • warsztaty dziennikarskie - prowadzenie Kuba Porada (reporter, prezenter TVN24, TTV, dziennikarz i podróżnik, autor książek „Chłopaki w sofixach”, „Porada da radę. Tanie latanie”, „Polska da radę”). W kwietniu ukaże się jego nowa książka o tanich podróżach.
Zakres zajęć: dziennikarstwo - zawód-pasja, podstawy pracy dziennikarskiej. Kuba Porada oprócz prowadzenia zajęć merytorycznych będzie również „zarażać” swoja pasją podróżniczą.
Uzupełnieniem zajęć będą warsztaty prowadzone przez znakomitego operatora Tomasza Szymoniuka. Panowie wspólnymi siłami pokażą jak wygląda praca dziennikarza i operatora. Uczestnicy Wakacji z pasja będą mogli wykazać się po obu stronach kamery.
 
  • spotkanie z reżyserem Krzysztofem Zanussim jednym z najwybitniejszych polskich reżyserów, scenarzystą filmowym i filozofem. Studiował fizykę na Uniwersytecie Warszawskim i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dyrektor Studia Filmowego "Tor". Jest także reżyserem teatralnym i operowym. Reżyseruje w teatrach na całym świecie, laureat wielu prestiżowych nagród i odznaczeń.
 
  • warsztaty z savoir – vivre – prowadzenie Zofia Czernicka (dziennikarka, osobowość telewizyjna TVP, prezenterka telewizyjna i konferansjerka. Jest również autorką wielu filmów dokumentalnych, reportaży i programów telewizyjnych (m.in. Antena, Świat kobiet, Studio Lato, Mój dekalog). W roku 2000 obchodziła 20-lecie pracy zawodowej w TVP. W roku 2014 pełniła rolę Honorowej Babci programu Kwiaty dla Babci i Dziadka. Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu).
Zajęcia z savoir-vivre są elementem Akademii Dobrych Obyczajów. Obejmą krótki kurs podstawowych zasad autoprezentacji i dobrego wychowania.
 
  • warsztaty projektowania biżuterii - upcykling – prowadzenie Karina Królak (projektantka biżuterii, której prace stale można oglądać na okładkach i w sesjach magazynów modowych. Nagradzana na wielu prestiżowych wystawach. Doceniona przez piosenkarki, dziennikarki i aktorki (jej biżuterię posiada m.in. Madonna i Lana del Rey). Uczestniczy w największych wydarzeniach modowych. Od lat promuje ekologię i recykling w projektowaniu.
Podczas upcyklingowych warsztatów tworzenia biżuterii Karina zaprezentuje techniki i narzędzia tworzenia biżuterii i akcesoriów, pokaże jak zrobić „cuda z niczego”.
 
  • zajęcia z edukacji obywatelskiej – prowadzenie Grzegorz Pietruczuk (zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany. m.st. Warszawy, były Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego). Polityk, działacz, aktywista pokaże jak realnie można wpływać na politykę samorządów.
 
  • warsztaty „Praca - pasja”: Jak nasze pasje  i nasze doświadczenie może wpływać na znalezienie w niedalekiej przyszłości dobrej pracy? Zagadnienia: gdzie i u kogo szukać pracy?, CV jak napisać tak, aby przyszły pracodawca je na pewno zauważył i przeczytał? Rozmowa o pracę  jak przygotować się - scenariusz. Najczęstsze błędy rekrutacyjne.
Prowadzenie: Magdalena Szymoniuk z wykształcenia jest mgr inż Ochrony Środowiska, Absolwentka Studium Marketingu w Biznesie. Pracuje od 18 roku życia, zaczynała jako hostessa, a awansowała do pozycji managera. Prowadziła duże zespoły sprzedażowe oraz zatrudniała i wprowadzała do pracy setki osób. Ma ponad 15 letnie doświadczenie w procesach coachingu, rozwoju potencjału ludzkiego. Doskonale zna techniki sprzedażowe i reguły na rynku pracy.
 
  • zajęcia „O dziennikarstwie i Sztuce "Organizacji Życia" – spotkanie z Robertem Bernatowiczem. (Robert Bernatowicz - dziennikarz radiowy, który przez życiowe zawirowania i ciąg niewiarygodnych zbiegów okoliczności stał się dziennikarzem telewizyjnym – obecnie Polsat News. Z wykształcenia ekonomista, z zamiłowania podróżnik i miłośnik delektowania się w odkrywaniu szczęścia w rzeczach prostych. Założyciel Fundacji Nautilus.
Robert Bernatowicz opowie jak należy organizować sobie czas, jak unikać błędów, które spowalniają nas w realizacji swoich celów, co to znaczy wyznaczać cele i jak to robić? Będzie także sporo o tym jak ćwiczyć pamięć i koncentrację, a jak likwidować zgubne i szkodliwe przyzwyczajenia.
 
  • spotkania z kulturą Podhala: wieczór góralski, atrakcje turystyczne Zakopanego i okolic. Jak co roku zapraszamy przedstawicieli Związku Podhalan, Oddział Zakopane, wieloletniego Prezesa – Marcina Zubka wraz z rodziną, który z pasją opowiada o kulturze góralskiej. Na wycieczki zabierze wielokrotnie przez nas sprawdzony przewodnik Jerzy Młynarczyk.
 
  • konwersacje w języku angielskim z wolontariuszami z zagranicy, rekomendowanych przez Stowarzyszenie Promocji Wolontariatu. Po raz kolejny będzie z nami Zsolt Emerencia Kulcsár :)
 
  • sport, rekreacja, ogniska, dyskoteki - wakacyjna klasyka. 

 Każdy element projektu ma służyć rozwojowi uczestników programu – piękne otoczenie polskich gór, obecność wielu autorytetów i artystów, przyjazna, inspirująca i partnerska atmosfera.

TO JESZCZE NIE WSZYSTKO - POTWIERDZAMY KOLEJNE ATRAKCJE!  
SZCZEGÓŁY WKRÓTCE!

Jesteśmy w trakcie ustaleń terminów wizyt Gości, wraz z rozwojem sytuacji będziemy potwierdzać nasze prognozy oraz informować, o tym, kto jeszcze podzieli się z nami swoją pasją.
Szlifowanie talentów to jedyna okazja, by w jednym miejscu i czasie spotkać tylu cenionych, znanych i inspirujących ludzi,
 
Każda osoba pracująca z dziećmi i młodzieżą posiada nie tylko wymagane kwalifikacje zawodowe i bogate doświadczenie, ale traktuje swoją pracę jako misję, ma potrzebę przekazywania swojej twórczej pasji młodym ludziom i czerpie radość ze wspólnego tworzenia. 

Bezpieczeństwo

  • Pod opieką jednego opiekuna znajduje się 10–12 uczestników. Dzięki temu wychowawcy mogą poświęcić więcej uwagi każdemu dziecku.
  • Warunki oferowane przez pensjonaty współpracujące z Fundacją są bardzo dobre: zakwaterowanie w przyjemnie urządzonych pokojach 3 i 4 osobowych z łazienkami, całodzienne wyżywienie w formie smacznej i zdrowej kuchni domowej oraz wygodne sale do przeprowadzania zajęć edukacyjnych, duży ogrodzony teren ośrodka. Obiekty spełniają wszelkie wymagane przepisami normy dotyczące wypoczynku dzieci i młodzieży, posiadają karty kwalifikacyjne obiektu kolonijnego z aktualną akceptacją służb pożarniczych, sanitarnych, oświatowych i władz gminnych.
  • Przez cały czas pobytu uczestników w ośrodku obecny będzie lekarz z ogromnym doświadczeniem i przyjacielskim stosunkiem do dzieci i młodzieży. Dzieci z chorobami przewlekłymi przywożą leki ze sobą wraz z dokładną informacją o sposobie ich podawania.

Uczestnictwo
Koszt udziału w projekcie - 1700 zł
Cena obejmuje:

  • pełną realizację programu łączącego wszystkie warsztaty i zajęcia tematyczne,
  • sprzęt i materiały niezbędne do przeprowadzenia zajęć,
  • zakwaterowanie w ośrodku oraz pełne wyżywienie (trzy posiłki dziennie, podwieczorek),
  • całodobową opiekę wychowawców i instruktorów,
  • opiekę lekarską podczas pobytu,
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Warunki uczestnictwa

  • Przesłanie do dnia 15.05.2016 r wypełnionej Karty kwalifikacyjnej uczestnika na adres: Fundacja Żyj z pasją, ul. M. Kopernika 30 lok. 535, 00-336 Warszawa.
  • Dokonanie wpłaty za uczestnictwo. Możliwość zapłaty w ratach:
I rata 700 zł – do dnia 15.05.2016 r.
II rata 1 000 zł – do dnia 20.06.2016 r. 
Numer rachunku bankowego Fundacji: 26 1240 1822 1111 0010 5677 0037

Dojazd we własnym zakresie. Istnieje możliwość wynajęcia autokaru za dodatkową opłatą.

Więcej informacji pod numerem telefonu +48 692 424 338.

Zapraszamy na stronę facebook.com/fundacjazyjzpasja gdzie można obejrzeć relacje z poprzednich Wakacji z pasją. 

Informacje dodatkowe:
 
Walizka. Wielkość i waga bagażu powinna być dostosowana do wieku i możliwości dziecka. Oprócz ulubionych ubrań warto zabrać cieplejszy polar, kurtkę przeciwdeszczową, buty do chodzenia po górach, strój kąpielowy. Sprawdza się zasada; wygoda przede wszystkim, choć na niektóre zajęcia „wypada” założyć strój inny niż dresy.  
Kieszonkowe. Wszystkie opłaty związane z realizacją programu i pobytem dziecka na obozie są zawarte w cenie wyjazdu. Ewentualne kieszonkowe może być przeznaczane na pamiątki czy pocztówki. 
Telefony komórkowe. Rozumiemy troskę i tęsknotę rodziców, zachęcamy jednak do zaufania nam i dzieciom. Telefon to nie tylko dobrodziejstwo, ale i plaga cywilizacji. Podczas naszych Wakacji z pasją rozważamy wprowadzenie ograniczeń w używaniu telefonów komórkowych.
Sprzęt elektroniczny. Zdecydowanie odradzamy zabieranie na wakacje elektronicznych gadżetów typu gry psp, tablety, laptopy, notebooki itp., które odwracają uwagę dzieci od istoty „Wakacji z pasją”, jaką jest twórcze spędzanie czasu z rówieśnikami pod okiem opiekunów i edukatorów.
Rzeczy wartościowe (np. aparaty fotograficzne) oraz pieniądze można przekazać do depozytu wychowawcom. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za kradzieże, zgubienie i zniszczenie wartościowych rzeczy nie oddanych do depozytu z winy uczestnika.

Sponsorzy i partnerzy